O nás

Firma INFOA vznikla v roku 1992 ako knižné nakladateľstvo. Už od svojho vzniku sa zamerala predovšetkým na jazykovednej publikácie. Počas niekoľkých rokov vydala viac ako 300 vlastných publikácií a vybudovala rozsiahlu distribučnú sieť. Dnes predáva nielen vlastné publikácie, ale aj publikácie iných nakladatelství, vrátane zahraničných.

INFOA pôsobí na území Českej republiky, svoju pobočku má aj na slovenské v Skalici.

Majiteľom firmy INFOA je Ing. Stanislav Soják, rodák z Dubicka, kde firma od svojho vzniku sídli. Firma má cez dvadsať zamestnancov, ktorí nielen pripravujú sadzbu publikácií, ale existuje tu aj knihařská dielňa a distribučné oddelenie pre vybavovanie písomných objednávok i objednávok internetových.Mapa střední Evropy Súčasťou firmy INFOA je obchodné oddelenie, ktorý sa špecializuje v priamej ponuke jazykovednej literatúry zahraničných i tuzemských nakladateľov školám.

Elektronické kníhkupectvo na adrese www.infoa.cz vzniklo v roku 1998. V roku 2009 sme pre učiteľov a študentov pripravili web zameraný na jazykové učebnice www.ucebnice-infoa.sk. Tu je možné nájsť informácie a materiály ku všetkým edicím učebníc, ktoré do škôl, kníhkupectiev a medzi študentmi distribuujeme.