Obchodné podmienky

Internetové kníhkupectvo INFOA ponúka produkty priamym používateľom - čitateľom, študentom, učiteľom, školám, inštitúciám, firmám a ďalším záujemcom v rámci Českej republiky a Slovenské republiky. Vybavujeme aj objednávky z iných krajín prostredníctvom našich distribútorov alebo priamo zásielka z Českej republiky.

V ponuke sú tituly z vlastnej produkcie nakladateľstva INFOA, výhradne zastúpené tituly vydavateľstva EXPRESS PUBLISHING a ostatné priamo dovážané publikácie (SCHOLASTIC, EUROTALK, ELI, SGEL). Internetové kníhkupectvo INFOA si stanovila za cieľ optimálne využívať prepojenia s tzv kamennými kníhkupcom, s ktorými spoločnosť spolupracuje. Sortiment je neustále aktualizovaný a dopĺňaný novými titulmi.

Platobné a dodacie podmienky

Rovnako ako v kamennom kníhkupcom, je aj tu treba platiť v hotovosti, a to formou dobierky prostredníctvom Slovenskej pošty, resp. PPL (professional parcel logistic), ktorých služby využívame na doručenie tovaru zákazníkom.

Väčšina kníh je skladom po celý rok, preto sme schopní vyexpedovať Vašu objednávku počas pracovného dňa, v ktorom bola potvrdená. Ak niektorý z objednaných titulov k dispozícii, budete o tom obratom informovaní. Máte možnosť rozhodnúť sa, či si necháte zásielku poslať kompletnú po doplnení chýbajúce položky, alebo či budete chcieť objednávku vykryť postupne. Zároveň s dodávkou Vám bude doručený daňový doklad, ktorý uschovajte pre prípad reklamácie.

Objednávky zo zahraničia, mimo SR nepristupuje.

Zľavy

Základná zľava na objednávky uskutočnené cez e-shop je 5%, pre registrovaných užívateľov 10%. Výška zľavy pre jazykový klub je 25% (akčná ponuka za kalendárny štvrťrok).

Expedičné náklady

1. ak je fakturovaná čiastka nižšia, prípadne zhodná, ako 66,- €

  • platba vopred prevodom na účet 2,99 €
  • platba kartou on-line 2,99 €
  • dobierka 3,99 €

2. ak je fakturovaná čiastka vyššia, ako 66,- €

  • platba vopred prevodom na účet 0,00 €
  • platba kartou on-line 0,00 €
  • dobierka 0,00 €

Registrácia

Podmienkou nákupu v Internetovom kníhkupectvo INFOA je registrácia zákazníka. Pri registrácii si určíte svoje užívateľské meno a heslo, vyplníte minimálne povinné údaje (sú označené tučným písmom) a zaregistrujete sa. V budúcnosti sa tak môžete kedykoľvek prihlásiť bez potreby zadávať ďalšie údaje. Prípadnú opravu, alebo doplnenie údajov môžete urobiť prostredníctvom e-mailu infoa@infoa.cz.

Pri registrácii máte možnosť stať sa členom Klubu INFOA. Členom Klubu INFOA garantujeme minimálnu zľavu vo výške 10% z ceny všetkých titulov ponúkaných v internetovom kníhkupectve. Pravidelně zasielame e-maily, v ktorých členmi Klubu INFOA informujeme o knižných novinkách, zľavách, organizovaných akciách, výstavách a seminároch pre učiteľov jazykov.

Registrácia jednotlivca

Registrácia jednotlivca vyžaduje zadanie údajov o zákazníkovi, ktoré umožnia dodanie tovaru, tj meno a priezvisko, presná adresa, telefónne a e-mailový kontakt, ktoré slúžia na potvrdenie objednávky.

Registrácia pre firmy

Táto registrácia slúži všetkým užívateľom a zákazníkom z radov obchodných firiem, úradov, inštitúcií atď, ktorí požadujú vystavenie daňového dokladu vrátane svojich údajov. (Firmám umožňujeme zaplatiť pomocou zálohovej faktúry. Tovar potom bude vyexpedovaný po zaplatení zálohy.) Po predchádzajúcej dohode ponúkame aj možnosť platby faktúrou.

Registrácia pre školy, vzdelávacie inštitúcie a knižnice

Agentúra INFOA podporuje školy, vzdelávacie inštitúcie a knižnice formou výhodného nákupu. Táto registrácia slúži k tomu, aby sme mohli tieto subjekty správne identifikovať a poskytnúť zľavu 10%. Školám umožňujeme platbu fakturou. Školám umožňujeme platbu faktúrou. Objednávka bude vyřízena po ověření správnosti údajů. Objednávka bude vybavená po overení správnosti údajov. Dodatočné otázky v registračnom formulári sú nepovinné. Ich vyplnenie si vážime a honorujú knižné prémie podľa aktuálnej ponuky.

Registrácia pre učiteľov

Táto registrácia je určená pre všetky aktívne učiteľov, ktorým ponúkame rovnaké výhody ako školám, vzdelávacím inštitúciám a knižniciam. Údaje, ktoré vyplníte do dotazníka budú využité pre priamu komunikáciu s Vami, tak aby sme mohli vyvíjať produkty, ktoré sú určené práve pre Vás. Tovar dodávame formou dobierky, platba faktúrou alebo zloženkou. Dodatočné otázky v registračnom formulári sú nepovinné. Ich vyplnenie si vážime a honorujú knižné prémie podľa aktuálnej ponuky.

Ochrana osobných dát

Vyplnením registračného formulára v rámci internetového kníhkupectva INFOA nám dávate súhlas na zhromažďovanie a archiváciu Vašich osobných údajov a informácií o Vašich nákupoch.

Osobné údaje (napr. meno, adresa, telefón, e-mail, bankové spojenie, resp. IČO, DIČ atď), ktoré sú súčasťou Vašej objednávky, alebo nám boli poskytnuté počas Vašej registrácie, sú našou spoločnosťou považované za diskrétne a sú chránené proti zneužitiu. Údaje o zákazníkoch neposkytneme tretím osobám. Výnimku tvoria len údaje, ktoré priamo súvisia s vybavovaním Vašej objednávky a to iba v potrebnom rozsahu (napr. adresa pre poštu).

Reklamácie

Po prevzatí zásielky tovar ihneď prehliadnite ao prípadných chybách nás obratom informujte! Závady, ktoré nájdete, popíšte a zašlite na e-mailovú adresu infoa@infoa.cz a tovar zašlite späť. O oprávnenosti Vašej reklamácie sa rozhodne do 30 dní as výsledkom budete oboznámení e-mailom. V prípade oprávnenosti Vám budú vrátené peniaze za tovar do 10 pracovných dní formou poštovej poukážky typu C.

V prípade, že balík je už evidentne poškodený pri doručovaní, nepreberajte ho! Pošta nám ho vráti a předejdeme tak spoločne prípadným reklamáciám. Tovar Vám potom zašleme okamžite znova.

Možnosť vrátenia peňazí

Vzhľadom k platným zákonným normám máte právo pri nákupe prostredníctvom internetového kníhkupectva INFOA na bezdôvodné vrátenie tovaru. Toto právo môžete využiť do 14 dní od okamihu prevzatia tovaru. Pre vrátenie tovaru je rozhodujúci dátum podania zásielky na prepravu. Tovar starostlivo zabaľte a odošlite späť na našu adresu. Neposielajte tovar na dobierku! Takéto zásielky nebudú prijaté!

Tovar, ktorý ste sa rozhodli takto vrátiť musí byť nepoškodený a nesmie niesť známky použitia tak, aby bolo ďalej plnohodnotne prodejné. U audiokaziet, videokaziet, zvukových CD a produktov na CD-ROM nosičoch môže vrátiť tovar len v neporušenom originálnom obale. Nedá vrátiť dodaná periodiká (časopisy, atď).

Po prijatí a kontrole tovaru Vám vrátime peniaze za tovar formou složenky typu C alebo prevodom na Váš bankovný účet.

Prajeme Vám príjemné nakupovanie.